Безрезервната поддршка од најверните навивачи на Вардар не изостанува за најтрофејниот клуб, иако сезонава е второлигаш, па трибината на ФФМ беше преполна, а нов спектакл направија навивачите на црвено-црните, кој овојпат за жал остана ненаграден со барем бод во дербито со Силекс.

Вардарови навивачи имаше и на кровот на стадиончето во Ново Лисиче, нова прекрасна кореографија, пиро-шоу...

ж