Последниот танц на Адеми во дресот на Динамо Загреб (ФОТО)

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми денеска ќе го одигра последниот натпревар за Динамо Загреб и ќе се збогува со хрватскиот гигант по 13 години, по што заминува во Кина каде што ќе игра за Пекинг Гуан.

Адеми денеска ќе го предводи својот тим против Риека во хрватското првенство, а пред мечот Динамо Загреб испрати порака.

„Поведи нè денеска така како што нè водеше во изминатите години“, објави Динамо Загре.