Илиев одбрани два пенали за славје на Сараево

Македонскиот голман Дејан Илиев беше херој на Сараево против Слобода во осминафиналето на Купот на Босна и Херцеговина.

Откако регуларниот дел заврши 1-1, екипите изведуваа пенали, при што Илиев беше одличен и одбрани два удари од белата точка.

Илиев го засили тимот од БиХ во зимскиот преоден рок, откако пристигна од Хелсинки.