Надал не се предава: Париз, се гледаме во среда (ФОТО)

„Кралот на земјата“ и еден од најдобрите тенисери во историјата, Рафаел Надал ќе се бори за нова титула на Ролан Гарор, откако го потврди неговото учество преку социјалните мрежи, иако имаше шпекулации дека нема да заигра поради повреда на стапалото.

Надал во претходниот перирод имаше многу проблеми со повреда, по што кажа дека во Париз ќе го носи и доктор, а тоа ги загрижи неговите навивачи.

„Се гледаме во среда во Париз“, напиша Шпанецот меѓу другото на Инстаграм.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Rafa Nadal (@rafaelnadal)