Ќеркичката на Серена Вилијамс не личи многу на мама (ФОТО)

Американската тенисерка Серена Вилијамс неколку недели по породувањето сподели фотографија од својата ќеркичка на социјалната „Инстаграм“.

„Запознајте ја Алексис Олимпија Оханијан Јуниор!“, напиша таа под фотографијата, со што го објави и името на девојчето.

Додаде и дека Алексис имала 3 килограми кога се родила и дека мајката и ќерката поминале шест дена во болница пред да си заминат дома.

 
 
 
 

Meet Alexis Olympia Ohanian Jr. You have to check out link in bio for her amazing journey. Also check out my IG stories 😍😍❤️❤️

A post shared by Serena Williams (@serenawilliams) on