Ивановски и Бугариќ се пласираа во четвртфинале на турнирот во Скопје

Македонските тенисери Калин Ивановски и Берк Бугариќ ја запишаа првата победа во конкуренција на двојки на челинџер турнирот во Скопје.

Ивановски и Бугариќ триумфираа против Раџа Пурав и Дивиј Шаран од Индија со 2-1 во сетови, односно 4-6, 6-1 и 10-7.

За пласман во полуфинале, Ивановски и Бугариќ ќе се борат против Петр Ноуза и Ендрју Полсон од Чешка.