Ѓоковиќ дојде на Корчула, па ги воодушеви Хрватите – запеа хит на Оливер Драгоевиќ (ВИДЕО)

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ после освојувањето на Вимблдон и неговата петта титула на најпрестижниот гренслем турнир дојде на одмор на Корчлула во Хрватска и не чекаше многу за да ги воодушеви домаќините.

Популарниот Ноле во еден ресторан на хрватскиот остров запеа голем хит на легендарниот Оливер Драгоевиќ - „кога ќе ми дојдеш ти“.