Драма во Мајами: Тенисерка падна на теренот и почна да вреска од болка (ВИДЕО)

Драматични сцени беа забележани на турнирот во Мајами, откако тенисерката Бјанка Андреску падна на теренот, по што почна да вреска од болки.

Андреску доживеа сериозна повреда на почетокот на вториот сет од мечот против Екатерина Александрова, па мораше да добие медицинска помош, по што со помош на инвалидска количка излезе од теренот.

Засега не е познато колку време ќе паузира тенисерката од Канада, која играше во одлична форма пред повредата.