Дисквалификација за Јапонка која удри дете што собира топчиња (ВИДЕО)

Јапонката Миа Като, која играше на Ролан Гарос во конкуренција на двојки, беше дисквалификувана од турнирот откако ненамерно удри дете што собира топчиња.

Иако немаше намера да го погоди детето кое собира топчиња, сепак Јапонката не избегна жестока казна.