Трагедија: Почина поранешен македонски одбојкарски репрезентативец

Поранешниот македонски одбојкарски репрезентативец и играч на Џио Струмица, Дени Стојчев почина денеска.

Веста за неговата прерана смрт ги потресе жителите во неговиот роден крај.

Стојчев во текот на кариерата настапуваше за кадетскиот и јуниорскиот состав на Македонија, а за Џио Струмица играше до 2009 година.