Мекгрегор ја „нокаутира“ маскотата на Мајами (ВИДЕО)

Познатиот УФЦ-борец, Конор Мекгрегор ја забавуваше публиката на мечот меѓу Мајами хит и Денвер нагетс, а сите ги изненади кога во еден момент ја „нокаутираше“ маскотата на домашниот тим.

Тоа било претходно договорено за да ја забавуваат публиката, а по потегот на Мекгрегор следеше „бура“ на социјалните мрежи и голем број твитерџии го исмејуваа УФЦ-борецот.

„Убаво е да се види дека Конор некого успеал да победи...“, пишува еден твитерџија.