Загуби од Ѓоковиќ, но барем во еден поен го направи - „мало дете“! (ВИДЕО)

На Французинот Александр Милер јасно му беше дека не може да се надева на многу кога веќе ждрепката го спои со Новак Ѓоковиќ во првото коло на Ју-Ес опен (загуби со 6-0, 6-2, 6-3), па затоа може да биде задоволен што го имаше поенот на мечот. Тоа никој никогаш нема да му го одземе.