Урнебесен автогол беше постигнат во Словенија! (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави смешно видео, во кое не се откриени главните актери, но познато е дека станува збор за Првата словенска лига, каде што беше постигнат урнебесен автогол, откако голманот промаши цела топка при обидот да расчисти.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Which friend comes to mind? 😁🙈 @prvaligasi

A post shared by 433 (@433) on