Србинот Митровиќ го даде најлудиот и најурнебесен гол во Англија (ВИДЕО)

Српскиот репрезентативец Александар Митровиќ денеска постигна гол кој тешко се објаснува. Погоди против Хадерсфилд за својот Фулам во Чемпионшип, само затоа што се лизна кога ужасно лошо противничкиот голман ја сфрли топката.