Шекил пред 27 години го скрши кошот против Њу Џерси (ВИДЕО)

На социјалните мрежи објавено видео од легендарниот центар Шекил О’Нил како потсетување за неговото забивање пред точно 27 години додека го носеше дресот на Орландо Меџик.

Шекил толку силно успеа да ја забие топката, што се скрши кошот и се урна на паркетот, по што следеше кратка пауза на натпреварот.