Рашфорд „ја скина мрежата“: Манчестер води против Ливерпул! (ВИДЕО)

Гол во три потези и Манчестер води против Ливерпул по 15 минути игра. Почна Давид Де Хеа со долг агажман, Лукаку на прва со глава за Рашфорд, а овој со прекрасен потег прво се ослободи, па потоа „ја скина мрежата на Карјус“.