Неверојатен кош од речиси цел терен на Ван Флит од Торонто (ВИДЕО)

Плејмејкерот на Торонто репторс, Фред ван Флит постигна неверојатен кош на само 0,8 секунди до крајот на првото полувреме на натпреварот против Бруклин во НБА плеј-офот.

Holy Sh*t! 😳😳

Holy Sh*t! What an INSANE half-time buzzer-beater by Fred VanVleet! 😳😳😳😳

Posted by Open Court on Friday, August 21, 2020