Несторовски со лудорија на тренингот на дождливото време (ВИДЕО)

Тренинзите во Италија се одржуваат индивидуално, а македонскиот репрезентативец Илија Несторовски, кој го носи дресот на Удинезе реши да направи лудорија на дождливото време.