Најубавиот ракометен гол што сте го виделе сезонава, директно од - корнер! (ВИДЕО)

ЕХФ ги објави најдобрите голови од 9. коло во групната фаза во Лига Европа, а на врвот од топ-листата со пет стои гол каков што ретко се гледа - директно од корнер. Дело е на Исланѓанецот со боговско име Один Тор Рикардсон, од тимот на Кадетен Шафхаузен.