Мајсторијата на Македонецот: Спектакуларен гол на Кузмановски преку цел „ѕид“ (ВИДЕО)

Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Кузмановски постигна фантастичен гол за својот Хановер и тоа на истек на првото полувреме, кога ударот од девет метри преку цел „ѕид“ успеа да го претвори во погодок и да го измами голманот на Лајпциг.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DIE RECKEN (@dierecken)