Мајсторија на викендот во Франција: Погоди со петица како да е Роналдо или Ибра (ВИДЕО)

Во 15. коло од француската Лига 1, Ремс и Бордо ги поделија бодовите (1-1), а на средбата беше забележан прекрасен погодок, за кој може да се каже слободно дека е потег на викендот.