Фудбалерка на Реал Мадрид постигна спектакуларен гол од 40 метри (ВИДЕО)

Женскиот тим на Реал Мадрид славеше против Леванте Лас Планас со убедливи 3-0, а последниот гол беше дело на Каролин-Софи Молер, која од 40 метри ја погоди противничката мрежа.