Џејмс со маестрален погодок му донесе водство на Јунајтед (ВИДЕО)

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед поведоа со 0-1 на гостувањето кај Саутемптон со маестралниот погодок на Даниел Џејмс во 10. минута од мечот.