Дилета се поти тренирајќи, а мажите – очи плакнат (ВИДЕО)

Најсексапилната спортска новинарка Дилета Леота нема ден, а да не ги собере воздишките од мажите, било да се појјави на мечевите во Калчото, како новинарка на ДАЗН или кога ќе објави видео или слика на својот Инстаграм-профил.

Дилета стана ултрапопуларна откако протекоа нејзини слики како од мајка родена, па сега каде и да се појави, мажите буквално очи плакнат. Сега, Дилета објави дел од своите тренинзи во теретана, каде ја одржува својата линија, ама во прв план во очи паѓаат нејзините бујни облини.

Па тодека Леота се поти, мажите повторно очи исплакнаа.