Бугарин има епска утка – го издрибла и голманот, а гол не даде (ВИДЕО)

Мечот во бугарското првенство помеѓу Локомотив Пловдив и Царско Село го одбележа епска утка на напаѓачот на домашниот тим Димитар Илиев, кој успеа да промаши цел гол.

Илиев несакајќи доби топка од противничкиот голман во нозе на 16 метри, па го издрибла, имаше празна мрежа, ама тргна да го понижува ривалот и да го дрибла дефанзивецот, за на крај од шансата да не излезе ништо – не даде гол!