Австријците само што почнаа, падна голот на сезоната – мајсторија со ножички (ВИДЕО)

Австриската Бундеслига само што се рестартираше, а експресно падна – голот на сезоната. Дело е на Шон Вајсман, кој погоди со ножички на мечот Штурм – Влфсбергер. Погледнете неколкупати – неверојатен погодок.