Атракции од селските лиги: Романски аматер даде страшен гол како Ибра и Роналдо (ВИДЕО)

Фантастична мајсторија во стил на големите светски суперѕвезди Златан Ибрахимовиќ и Кристијано Роналдо постигна романски третолигашки фудбалер, па стана хит на социјалните мрежи, откако го сподели романскиот новинар Емануел Росу.