Холандската голманка прерано се израдува на одбраната (ВИДЕО)

Холандската голманка Тес Вестер имаше фантастична интервенција на дуелот со Србија на Светското прнвество. Тес Вестер нормално викна од радост, но возбудата траеше кратко, бидејќи топката сепак заврши во голот. 

Славењето почна малку прерано. 

Во секој случај Холандија немаше проблеми да дојде до победат, бидејќи славеше со убедливи 36-23.