Дибиров забива како НБА играч! (ВИДЕО)

Ракометарот на Вардар, Тимур Дибиров очигледно не е само крило од светска класа, туку и добар кошаркар. Русинот ги демонстрираше своите способности и со баскетот, односо ја заби топката во обрачот како НБА-ѕвезда.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🔜 @backstage_macedonia @jakovlevski_basketballtraining @ninnared

A post shared by Timur Dibirov (@timurdibirov31) on