Дибиров емотивно се збогува со тренерот: Роберто, ти благодарам за сè! (ФОТО)

Тимур Дибиров денеска преки својот профил на „Инстаграм“ се збогуваше од досегашниот тренер на Вардар, Роберто Гарсија Парондо. 

„Би сакал да ти кажам благодарам за сè Роберто, ти со голем тренер и фантастична личност“, напиша Русинот.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I would like to say thank you for everything Roberto,you are a great coach and a fantastic person!

A post shared by Timur Dibirov (@timurdibirov31) on

Шпанскиот стратег следната сезона нема да го води Вардар, туку на негово место ќе дојде сонародникот Давид Хосе Писонеро.