Артуро Видал вечерва нема да настапи во реваншот од осминафиналето во Лигата на шампиони против Наполи затоа што е суспендиран.

Видал реши да го искористи слободното време за да вежба во теретана, при што објави и фотографија, нопадна во втор план.

Во центар на внимание беше неговата девојка која е фитнес инструктурка и ги мами воздишките на припадниците на посилниот пол на социјалните мрежи.