Ванда е минато: Икарди е во врска со бивша девојка на наркодилер (ФОТО)

Аргентинскиот фудбалер Мауро Икарди се раздели од долгогодишната партнерка Ванда Нара, а турските медиуми пишуваат дека не му требало долго да ја заборави и сега ужива во врската со 33-годишната манекенка од Венецуела, Шенон де Лима.

Де Лима на само 19 години била во љубовна врска со наркодилер, а потоа се венчала со популарниот пејач Марко Ентони.

Атрактивната жена од Венецуела привлече големо внимание на социјалните мрежи со нејзиниот изглед, а исто така била во врска со Канело Алварез и Хамес Родригез.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Shannon De Lima (@shadelima)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Shannon De Lima (@shadelima)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Shannon De Lima (@shadelima)