Ужасни сцени во Цирих: Албанци нападнаа Србин, па запалија српско знаме (ВИДЕО)

По победата на Швајцарија над Србија (3-2) почна прославата низ Швајцарија, а низ улиците на Цирих излегоа и голем број албански навивачи кои предизвикаа еден инцидент.

Атмосферата по мечот беше пеколна, а српски „Курир“ објави снимка на која неколку Албанци бркаат едно момче на кое му го одземаа српското знаме, а потоа истото го запалија.

Видеото може да се погледне ТУКА.