Урнебесен пенал во Србија го запали регионот: Ваков гол се гледа еднаш во животот (ВИДЕО)

Телеоптик го шокираше Вождовац во српскиот Куп, откако беа подобри по изведување на пенали (8-7), а мечот го одбележа бизарна сцена.

Голманот на Вождовац најпрво го одбрани пеналот на противникот, но премногу рано се израдува, па топката сепак влезе во негоиот гол.