Турците се тотално луди: Гецтепе славеше роденден, навивачите го запалија градот (ВИДЕО)

Поранешниот клуб на бившиот макеоднски репрезентативец Адис Јаховиќ, Гецтепе славеше 94-ти роденден, па навивачите на клубот направија таков пиротехнички спектакл што долго ќе се прераскажува.

Дека Турците се огромни фудбалски фанатици на сите им е јасно од поодамна, ама ваква роденденска прослава не се памети во Турција, пишуваат медиумите во оваа земја. Во Гецтепе и старо и младо и машко и женско излегоа на улица, па со факли во рацете го одбележаа роденденот.

Инаку Јаховиќ, кој сега е член на Коњаспор повторно се поврзува со враќање во својот бивш клуб од каде замина во јануари 2018 година за 1,5 милиони евра.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@goztepe fans celebrated their club's 94th anniversary in insane fashion 😳💥🔥

A post shared by 433 (@433) on