Трагедија во Германија: Млад фудбалер почина по тепачка на натпревар!

Ужасни вести ни доаѓаат од Германија, каде што 15-годишен фудбалер почина во болница од последиците со кои се здобил по тепачката на натпреварот меѓу Берлин и Мец на меѓународниот младински турнир во Франкфурт.

Момчето добило удар во главата од 16-годишен ривал, по што бил пренесен во болница каде што го загубил животот.

Полицијата од Франкфурт објави дека во следните денови ќе бидат објавени повеќе детали, додека напаѓачот ќе остане во притвор.