Спектакл во Тирана: Најголемото албанско дерби го гледаа - 19.000 луѓе (ВИДЕО)

Тирана успеа да слави против најголемиот ривал Партизани во албанското првенство со 2-1, но резултатот е помалку интересен затоа што на трибините беа дури 19.000 гледачи, што е огромна бројка и ретко може да се забележи на терените низ Балканот.

Според податоците на албанските медиуми, околу 19.000 билети биле продадени, а стадионот со капацитет од 22.500 места беше речиси исполнет.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mesazhi prekës në sfidën Partizani-Tirana: Muret do ngrihen sërish, engjëjt do kujtohen përgjithmonë

A post shared by Dritare.net (@dritare_net) on