Со брутален кикбокс удар го шутна ривалот и доби само жолт картон! (ВИДЕО)

На натпреварот меѓу Лутон Таун и Свонси беше забележан неверојатен инцидент, кога еден од домашните фудбалери со брутален удар го шутна противникот.

Веднаш се создаде мал хаос на теренот меѓу фудбалерите, а на крајот играчот на Лутон доби жолт картон, иако многу лесно можеше да биде исклучен од натпреварот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sky Sports (@skysports)