Се откажа од фудбалот за да снима порно, па го пронајдоа мртов на 34 години!

Поранешниот фудбалер на Кристал Палас, Оливер Спидинг, момчето на порно актерката Софи Андерсон починал на 34-годишна возраст.

Спидинг претходно откри дека снимал филмови за возрасни само за 100 евра по епизода и дека жали поради неговата одлука да го напушти фудбалот.

„На моето прво снимање беше страшно. Сите ми зборуваа дека веќе ја знам работата, но ми требаше време да добијам самодоверба“, раскажа Англичанецот.

На последниот натпревар на неговиот бивш клуб Кројдон беше одржана и минута молк, а засега не е позната причината за неговата смрт.