Пациент на денот: Да можеше и од еден сантиметар ќе утнеше празен гол (ВИДЕО)

На натпреварот во втората грчка лига меѓу Ионикос и Ерготелис беше забележано неверојатно промашување откако напаѓачот на домаќините, Матиас Кастро успеа да утне цел гол од неколку метри.

Вакво нешто е навистина тешко да се промаши, но очигледно не и за Кастро, кој се посрамоти како никогаш досега.