Напаѓач на Вотфорд снимал оргии, клубот му подготви отказ! (ВИДЕО +18)

Напаѓачот на Вотфорд Аделберто Пенхаранда мораше да го напушти клубот откако се појавија шокантни снимки од една забава.

Фудбалерот пристигна од Удинезе во 2016 година за 11 милиони евра, но најголем дел од времето го минуваше на трибини, односно на позајмици.

Иако многумина сметаа дека може да напредува во Англија, сепак тој си ја уништи кариерата со снимката од оргиите со девојките.