Најдобар доказ колку е досаден мечот Ливерпул – Астон Вила: Фирмињо заспа на трибините! (ФОТО)

Новиот англиски шампион, екипата на Ливерпул, во овие моменти го игра натпреварот од 33. коло од Премиер лигата против Астон Вила на „Енфилд“.

Сепак, овој натпревар не донесе атрактивен фудбал и беше доста здодевен, бар до сега, за што сведочи и сцената од трибините на „Енфилд“.

Бразилскиот напаѓач Роберто Фирмињо, кој не го започна овој натпревар, заспа на трибините во еден момент поради здодевноста од мечот.