„Комити“ ја прославија новата титула на Вардар (ФОТО)

Вардар ја доби титулата во македонската Прва лига, откако Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) ја прекина сезоната поради Ковид-19.

„Комити“ решија да ја прослават титулата, па направија одлична атмосфера со факели во парк.