Комити беа на полуфиналето од СП: Бараат правда за убиениот Саздо (ФОТО)

Припадниците на вардаровата навивачка група Комити, беа на стадионот „Лужники“ во Москва да го следат полуфиналето помеѓу Англија и Хрватска. И оттаму потсетија дека бараат правда за нивниот убиен колега Никола Саздовски, кој завчера почина откако цела недела беше во кома по претепувањето од страна на припадници на навивачката група „Шверцери“.