Инциденти во Будимпешта: Повредени тројца навивачи и уапсени седум хулигани!

Тројца навивачи се повредени во Будимпешта пред финалето во Лига Европа во кое од 21 часот ќе се соочат Рома и Севилја.

Според неофицијални информации, полски навивачи пристигнале во Будимпешта за да се пресметаат со ултрасите на Севилја, а во тепачка тројца се здобиле со повреди.

Двата клуба вечерва ќе имаат поддршка од по 15.000 гледачи на стадионот, чиј капацитет е 68.000 места.