И Косово има спортска новинарка чиј најголем адут се – големите гради (ФОТО)

Српските медиуми пред неколку дена направија листа на најсексапилни спортски водителки во регионот, меѓу кои имаше новинарки од Србија, Хрватска, БиХ и Албанија, што како да ги налути ксоовските медиуми, кои денеска веднаш објавија сторија за својот адут.

Станува збор за Елмира Садрија, која работи за телевизискиот канал „Супер спорт Косово“ и која редовно објавува неверојатно секси фотографии на социјалните мрежи. Таа има скоро 30.000 следбеници на Инстаграм, кои секојдневно ги „храни“ со провокативни фотки.

Според албанските медиуми, нејзин најголем адут се – големите гради.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#Dardanet 🇽🇰 🇦🇱 ⚽️❤️

A post shared by Elmira Sadrija (@elmirasadrija) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ne pritje te ndeshjes 💛💙 🇽🇰 ⚽️

A post shared by Elmira Sadrija (@elmirasadrija) on