Хаос во Минхен: Српските навивачи се судрија со полицијата (ВИДЕО)

На неколку часа пред натпреварот меѓу Данска и Србија се случи вистински хаос во Минхен каде што се судрија српските навивачи со полицијата.

Според српските медиуми, полицијата уапсила еден навивач, при што реагирале останатите и го ослободиле, а потоа се случил вистински хаос.

Србите ги нападнале полициските службеници со стаклени шишиња, а тие возвратиле со солзавец. Видео од Минхен може да се погледне ТУКА.