Доби шанса да го вози омилениот автомобил на Роналдо, па го - уништи! (ФОТО)

Омилениот автомобил на Кристијано Роналдо, Бугати Вејрон вреден 2,1 милион евра, беше оштетен при една несреќа на Мајорка.

Еден работник решил да го повози автомобилот на Роналдо, но потоа се забил во градилиштето поради непознати причини.

Португалската ѕвезда има многу луксузни автомобили, а истрагата ќе потврди дали работникот бил виновен за несреќата.