Дилета Леота со своите бујни гради го најави враќањето на Серија А (ФОТО)

Шампионатот во Италија ќе продолжи на 20 јуни, а тоа значи и враќање на Дилета Леота во Серија А.

Дилета, која работи за „ДАЗН“ во улога на спортски новинар, повторно ќе ги интервјуира фудбалерите и ќе го привлекува вниманието кај медиумите со провокативните објави на својот Инстаграм - профил.

Овој пат, убавицата го објави враќањето на елитниот италијански фудбал. Се разбира, повторно, во прв план беа нејзините гради и завидна фигура.

Како што се очекуваше, фотографијата доби голем број лајкови и со брзина на светлината се рашири на Интернет, исто како и сите нејзини објави.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I bambini quando vedono il pallone cominciano a sorridere... bentornato campionato ⚽️

A post shared by 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) on