Демирбај утна од пет метри, Елведи покажа како се брани својот гол (ВИДЕО)

Уште едно неверојатно промашување пристигнува од Бундеслигата. Во финишот на првото полувреме од дуелот меѓу Борусија Менхенгладбах и Баер Леверкузен се посрамоти Керем Демирбеј.

Откако топката се одби од пречката, Дебирбај се обиде од пет метри да постигне гол, но Елведи успеа врвно да интервенира Нико Елведи.

За среќа оваа утка на фудбалерот на Демирбај не влијаеше на конечниот резултат бидејќи Леверкузен славеше со 3-1.